Proje Ekibi

Eğitimde Engelli Hakları: Okulda Birlikte, Hayatta Birlikte Projesi, okul öncesi ve ilkokul seviyesinde engelliliğe yönelik olumsuz algı ve tutumların dönüştürülmesi ve böylece eğitim ortamında engelliliğe dayalı ayrımcılığın azaltılmasına katkı sunulması amacıyla hazırlanmıştır.

Betül Olgun - Proje Koordinatörü

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları ABD’de yapan Betül Olgun; Uluslararası Af Örgütü, Üniversite Öğrenciler Yaklaşımları Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında gönüllü olarak çalıştıktan sonra 2014 yılında Tohum Otizm Vakfı’nda Projeler Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.

Melike Ergün - Proje Eş Koordinatörü

Melike Ergün lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitenin Kültürel İncelemeler Programı’nda tamamladı. 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne (SEÇBİR) katılan Ergün, engellilik çalışmaları, toplumsal cinsiyet, kapsayıcı eğitim ve ders kitapları konularında yürütülen projelerde ve araştırmalarda görev alıyor.

Melisa Soran - Eğitim Koordinatörü

Melisa Soran lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini ise aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Programı’nda tamamladı. Bir süre özel sektörde araştırma asistanı olarak çalıştıktan sonra, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Eğitim Reformu Girişimi’nde (ERG) proje uzmanı olarak görev yaptı. 2012 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji ve Eğitim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (SEÇBİR) çalışıyor.

Serkan Çalışır - Proje Asistanı

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde, yüksek lisansını ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku programında tamamladı. Eğitim Reformu Girişimi, Tarlabaşı Toplum Merkezi gibi kurumlarda gönüllü olarak görev aldı. 2018 yılından itibaren Tohum Otizm Vakfı’nda çalışmaya devam etmektedir.

Proje Amaç ve Hedefleri

Projenin genel amacı, engellilik odaklı kapsayıcı eğitim yaklaşımının eğitim ortamlarında yaygınlaştırılmasıdır.

Proje Faaliyetleri

Proje kapsamında gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilecek faaliyetlere ve detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Proje Ekibi

Tohum Otizm Vakfı ve Seçbir'in uzmanlarından oluşan proje ekibimize dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

İletişime Geçin

Proje ile ilgili tüm konularda bizimle iletişime geçebilirsiniz.